^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


 
Dyrektor: Grażyna Krajciewicz
p.o. Dyrektora: Maria Skiba
 
 Adres: Desznica 35, 38-230 Nowy Żmigród
Telefon: 13 441 51 51
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 

Bocian, Ty nic nie kumasz..., czyli Dzień Wiosny
w Szkole Podstawowej w Desznicy

Kiedy temperatura powoli się podnosi, dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, pierwsze promienie słońca przebijają się nieśmiało spod ciężkich wartw chmur to znak, że nadchodzi upragniona przez wszystkich wiosna. Gdy zapytamy o to, z czym najczęściej kojarzą wiosnę dzieci, możemy usłyszeć różne odpowiedzi. Według jednych wiosna to klekot powracających z dalekiej Afryki bocianów, które spacerują wśród zieleniejących się pól. Dla drugich symbolem wiosny jest pojawienie się pierwszych wiosennych kwiatów – przebiśniegów. Nieliczni zaś, jako zwiastun wiosny, postrzegają rechot żab, który możemy usłyszeć spacerując w ciepły wiosenny dzień. Niewątpliwym pozostaje jednak fakt, że wszyscy zmęczeni zimowym marazmem z niecierpliwością oczekują tej, najpiękniejszej pory roku jaką jest wiosna.

Dzień wiosny jest jednym z dni, jakie występują w kalendarium roku szkolnego i jest na stałe wpisany w życie każdej społeczności szkolnej. Nie inaczej jest w Szkole Podstawowej w Desznicy. Tegoroczny Dzień wiosny został przygotowany przez tych najmłodszych uczniów, którzy z niecierpliwością oczekiwali możliwości zaprezentowania swojego programu artystycznego pozostałym uczniom, nauczycielom i rodzicom. Uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klasy 1 pod kierownictwem wychowawczyń przygotowali krótką, humorystyczną inscenizację o tym, że wiosną dzieją się niezwykłe rzeczy, zaśpiewali piosenki oraz odtańczyli wiosenny taniec. Natomiast uczennice klasy III zaśpiewały piosenki o tematyce wiosennej.

Występom młodych aktorów towarzyszyły radość, śmiech. Uczniowie otrzymali gromkie brawa od całej publiczności, która doceniła to, jak duży wkład pracy włożyli najmłodsi uczniowie, aby dzień wiosny okazał się sukcesem.

dw desznica 1