^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


18 marca w Domu Strażaka w Nowym Żmigrodzie odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, który ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. 

Wszystkich uczestników wraz z komisją sędziowską, którą byli funkcjonariusze PSP Jasło w osobach bryg. Wacława Pasterczyka i mł. bryg. Ireneusza Zagórskiego, powitali: Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Nowym Żmigrodzie Zdzisław Gołębiowski oraz Wójt Gminy Grzegorz Bara.

Organizatorem turnieju jest Zarząd Główny ZOSP RP, natomiast eliminacje gminne przygotował Zarząd Oddziału Gminnego OSP w Nowym Żmigrodzie wraz z Wójtem Gminy. Turniej składał się z dwóch etapów. Do pierwszego – pisemnego etapu przystąpiło 23 uczestników szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich.

Po części ustnej konkursu, komisja wyłoniła najlepszych zawodników w kategorii:

– szkoła podstawowa:
I miejsce – Michał Marciniec (ZS Nowy Żmigród),
II miejsce – Anna Zdebik (ZS Nowy Żmigród),
III miejsce – Paweł Gondek (SP Makowiska);

– gimnazjum:
I miejsce – Natalia Kusz (ZS Nowy Żmigród),
II miejsce – Arkadiusz Buczakowski (Gimnazjum Kąty),
III  miejsce – Jakub Spólnik (ZS Łężyny);

– szkoła średnia:
I miejsce – Magdalena Stopa (II LO Jasło),
II miejsce – Mateusz Pieknik (LO Nowy Żmigród),
III miejsce – Dominika Kmieć (LO Nowy Żmigród).

Wójt Gminy oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego serdecznie pogratulowali uczestnikom turnieju, zachęcili do dalszego poszerzania wiedzy na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a najlepszym życzyli powodzenia w dalszych eliminacjach. Podziękowali także opiekunom uczestników za ich przygotowanie do eliminacji szkolnych i gminnych, wręczając upominki.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez wójta Grzegorza Barę, a zdobywcy I miejsc w każdej z 3 kategorii będą reprezentować gminę Nowy Żmigród w eliminacjach powiatowych, które w tym roku odbędą się 27 marca br. w Komendzie Powiatowej PSP w Jaśle.

"Młodzież zapob...
"Młodzież zapob...
"Młodzież zapob...
"Młodzież zapob...
"Młodzież zapob...
"Młodzież zapob...
"Młodzież zapob...
"Młodzież zapob...
"Młodzież zapob...
"Młodzież zapob...
"Młodzież zapob...
"Młodzież zapob...
"Młodzież zapob...
"Młodzież zapob...
"Młodzież zapob...