^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Tradycją już się stało organizowanie turnieju tenisowego dla strażaków naszej gminy. W sobotnie przedpołudnie 2 marca 2013 roku sala Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie gościła najlepszych zawodników tenisa stołowego z terenu gminy Nowy Żmigród reprezentujących jednostki pożarnicze z terenu gminy. Do zawodów zgłosiło się 22 zawodników reprezentujących 8 OSP. Organizatorem po raz drugi był Zarząd Gminny OSP w Nowym Żmigrodzie oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Zawody przebiegały zgodnie z zasadami i regulaminem PZTS, a sędziował je i prowadził Jerzy Dębiec. Turniej rozgrywany był systemem do dwóch przegranych meczy. Po losowaniu par, zawodnicy przystąpili do rywalizacji. Mecze były zacięte, ale prowadzone w duchu sportowej rywalizacji.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach. W pierwszej indywidualnie pierwsze miejsce i obronę tytułu sprzed roku wywalczył Wojciech Forystek z Gorzyc. Na drugim miejscu uplasował się Tomasz Książkiewicz z Łysej Góry przed Dawidem Otrębskim również reprezentującym OSP Łysa Góra. Drużynowo zwyciężyła jednostka OSP z Łysej Góry przed Gorzycami i Brzezową.

Zwycięzcy oraz najlepsze drużyny otrzymali dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez wójta gminy. Nagrody zostały wręczone po zakończeniu rywalizacji przez wójta gminy Krzysztofa Augustyna, wiceprezesa ZG OSP Jana Woźniaka oraz komendanta gminnego Adama Durała.

W tym roku w turnieju wzięło udział więcej strażaków niż w roku ubiegłym, co świadczy o zwiększeniu się popularności zawodów i celowości organizacji takiej sportowej imprezy.

tekst: jd
Kopiowanie i powielanie treści lub grafiki zawartej na stronie bez zgody autora jest zabronione.