^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Powiatowy Lekarz Weterynarii w Jaśle informuje, że zgodnie z art. 11 Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 września 2004 r. w sprawie kwalifikacji osób uprawnionych do zawodowego uboju oraz warunków i metod uboju i uśmiercania zwierząt (Dz. U. 2004 r., Nr 205, poz. 2102 z późn. zm.) zwierzęta poddane ubojowi poza rzeźnią, na potrzeby własnej domowej konsumpcji na terenie gospodarstwa, mogą być uśmiercane przez osoby, które posiadają zaświadczenie potwierdzające odbycie szkolenia w tym zakresie, zorganizowanego przez powiatowego lekarza weterynarii.

W związku z powyższym Powiatowy Lekarz Weterynarii w Jaśle planuje zorganizowanie bezpłatnego, teoretycznego szkolenia dla osób przeprowadzających ubój: świń, bydła do szóstego miesiąca życia, owiec, kóz, drobiu oraz zwierząt dzikich utrzymywanych w warunkach fermowych, na terenie gospodarstwa z przeznaczeniem mięsa na użytek własny. Mieszkańcy powiatu jasielskiego zainteresowani udziałem w tego typu szkoleniu powinni zgłaszać się do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Jaśle ul. Floriańska 92, gdzie zostaną wpisani na listę kandydatów do udziału w szkoleniu. Szkolenie prowadzone będzie w dwóch terminach, które zostaną ustalone po zebraniu danych dotyczących liczby osób zainteresowanych.

Ze względu na obowiązujące przepisy w zakresie ochrony danych osobowych konieczne będzie złożenie przez zgłaszających się stosownego oświadczenia, pozwalającego na ewentualne wykorzystanie danych w celach związanych z realizacją szkolenia. Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 lipca 2018 r.

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Jaśle ul. Floriańska 92, 38-200 Jasło
teł.: (13) 446-4321, fax: (13) 446-4321, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., piwjaslo.mojbip.pl