^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


swieto strazaka katy 2015 35 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Kątach odbyło się uroczyste spotkanie dzieci z Oddziału Przedszkolnego ze strażakami z okazji Dnia Strażaka. Od samego rana dzieci wyglądały strażaków. Punktualnie o godz. 9.00 zajechały pod szkołę trzy wozy strażackie. Gościliśmy przedstawicieli straży z trzech jednostek: OSP Kąty, OSP Skalnik i OSP Brzezowa.

Dzień Strażaka to święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też bardzo piękną służbę.

Pani dyrektor przywitała przybyłych gości, a w swym przemówieniu podkreśliła rangę strażaków w środowisku i złożyła zebranym życzenia z okazji ich święta. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni Joanny Dykas przygotowały część artystyczną: wierszyki i piosenki o tematyce strażackiej. Także ze strony strażaków padło wiele miłych słów. Cieszyli się z zaproszenia na uroczystość, dziękowali za pamięć, życzliwość i współpracę szkoły z strażą.swieto strazaka katy 2015 1

Dzieci otrzymały słodkie upominki. Był też wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wielką atrakcją okazały się samochody strażackie, za kierownicą których chciało usiąść każde dziecko. Pan strażak pokazał także kabinę załogi, strażacki sprzęt zamontowany w wozach oraz włączył sygnały. Przedszkolaki skorzystały z możliwości ubrania strażackich hełmów. Z zaciekawieniem oglądali węże, prądownice i inne elementy wyposażenia wozów.

Strażak to dla niejednego przedszkolaka wielki autorytet. Zostać strażakiem, to marzenie każdego małego chłopca. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Być może niektórzy z uczestników tego wydarzenia, gdy osiągną odpowiedni wiek, zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.

swieto strazaka katy 2015 2

Joanna Dykas