^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


mt317.12.2014 r. GBP Filia Kąty zorganizowała spotkania autorskie z Panią Marią Tomasik, autorką wierszy o urokach naszej ojczyzny, o rodzinie, przyrodzie, a także wierszy religijnych. Jest również autorką lubianych opowiadań dla dzieci: Niezwykłe przygody wiejskiego kołacza, W gospodarstwie u Kacperka i Przyjaciele Kacperka.

Pierwsze spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Kątach. Uczestniczyły w nim dzieci z klas 0−III, które odczytały wspomniane opowiadania na głos. W odczytanie włączyła się również sama ich autorka, a następnie opowiedziała dzieciom skąd wzięła pomysły na swoje postacie. Uczniowie poznali także kolędę autorstwa Pani Marii Tomasik, którą wszyscy wspólnie zaśpiewali. Na zakończenia dzieci zadawały pytania, związane nie tylko z jej twórczością, na które Pani Maria bardzo chętnie odpowiedziała.

Drugie spotkanie z Panią Marią odbyło się z młodzieżą gimnazjalną w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kątach, na których czytano poezję. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia były to utwory o takiej właśnie tematyce. Autorka przygotowała dla uczestników kilka bardzo ciekawych konkursów. Pierwszy z nich dotyczył odczytanych wcześniej wierszy, do których autorka zadawała pytania. Kolejny konkurs polegał na dokończeniu strofy wiersza zaczętej przez pisarkę, a ostatni był konkursem recytatorskim. Uczniowie gimnazjum byli oceniani przez jury złożone przez nauczycieli gimnazjum, które wyłoniło zwycięzców.

Spotkania te były niezwykłą szansą nie tylko na poznanie nowych utworów, ale także samej autorki, co z pewnością było dla uczestników bezcennym doświadczeniem.

mt1

GBP

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy

Jakość powietrza

  • Jakość powietrza
  • EcoHarmonogram
  • Projekty Realizowane ze Środków Budżetu Państwa