^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Osoby samotne z terenu gminy Nowy Żmigród podzieliły się wczoraj opłatkiem podczas zorganizowanej dla nich Wigilii. W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Grzegorz Bara wraz z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zanim zebrani przystąpili do wspólnego łamania się opłatkiem i zasiedli przy świątecznym stole, by razem spożyć tradycyjne wigilijne potrawy, proboszcz parafii Nowy Żmigród Henryk Maguda odczytał fragment Pisma Świętego i poprowadził wspólną modlitwę. Po niej głos zabrał Wójt Gminy:

 

Czas bożonarodzeniowy to czas szczególny, ponieważ na chwilę nasze życie codzienne zwalnia. Jest to czas zadumy, ale również radości – dlatego chciałbym życzyć Państwu tej radości na co dzień, zdrowych, szczęśliwych Świąt, by w tym Nowym 2015 Roku Wasze i Nasze wspólne marzenia się ziściły... – powiedział do zaproszonych gości Wójt, dziękując również za odpowiedź na zaproszenie i za przybycie.

Wigilia odbyła się w świetlicy Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie.

Świątecznej atmosfery spotkaniu dodały jasełka wykonane przez uczniów miejscowej szkoły podstawowej i gimnazjum, które przeplatały się z wspólnym kolędowaniem.

wig 2014 1

wig 2014 2

wig 2014 4

wig 2014 6

wig 2014 5