^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


PLAKAT 2022 DNI POLA

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego W Boguchwalezaprasza na III Dni Pola, które odbędą się 5 czerwca br. na terenie pola doświadczalnego przy ul. Technicznej 4 w Boguchwale.

III Dzień Pola to wyjątkowe wydarzenie w skali województwa mające na celu przede wszystkim zaprezentowanie działalności pola doświadczalnego oraz  dorobku polskiej hodowli roślin, a także osiągnieć instytutów naukowych, uczelni i podmiotów obsługujących rolników.

W trakcie imprezy odwiedzający będą mogli zapoznać się z prowadzonymi na powierzchni  około 18 ha doświadczeniami (ok. 1000 poletek) z wieloma gatunkami i odmianami roślin rolniczych.

Program tegorocznego III Dnia Pola jest bardzo bogaty. Zaprezentowane zostaną m.in. najnowocześniejsze maszyn rolnicze, innowacyjne systemy nawadniania wykorzystywane  w rolnictwie i ogrodnictwie. Ponadto zaplanowano liczne pokazy i warsztaty  prezentujące najnowsze rozwiązaniami mechanizacyjne w produkcji roślinnej m.in.  z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych oraz pokaz sprzętu pszczelarskiego wykorzystywanego w nowoczesnej gospodarce pasiecznej. 

Zainteresowani będą mogli skorzystać z fachowego doradztwa technologicznego.

III Dzień Pola to impreza nawiązująca do Krajowych Dni Pola odbywających się w tym roku na terenie Oddziału  Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Poświętne w Płońsku w dniach 11–13 czerwca br.

Serdecznie zapraszamy!