^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


received 1377100802639812W Szkolnej Kasie Oszczędności uczymy się oszczędzania, przedsiębiorczości zarządzania swoimi pieniędzmi. Atrakcyjne oprocentowanie służy do pomnażania zgromadzonych na kontach środków.

Na początku września 2020 r. odbyło się spotkanie opiekuna SKO z rodzicami klas pierwszych. Każdy jest mile widziany w naszym kole. W tym roku szkolnym powitaliśmy w naszych szeregach 7 pierwszoklasistów. A niezdecydowanych zapraszamy przez cały rok.

W każdym roku czekają na naszych członków konkursy z ciekawymi nagrodami. Jak oszczędzać uczymy uczniów poprzez spotkania z przedstawicielami Banku PKO BP w Jaśle oraz prowadzenie lekcji z przedsiębiorczości w klasach I–III. SKO po raz kolejny włączyło się w akcję Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!. Otrzymaliśmy materiały edukacyjne, pojemniki na zużyte baterie od organizatora akcji. Akcję tę rozpoczęliśmy w 2020 r., ale ze względu na pandemię zostanie zakończona w czerwcu 2021 r. Baterie jak i telefony zostały spakowane i odebrane przez organizatora. W sumie w paczkach znalazło się 35 kg baterii i 5 kg telefonów. Pomimo, że zbiórka została zakończona, my zbieramy nadal nie tylko telefony, baterie, puszki aluminiowe, ale powiększyliśmy swój asortyment o nakrętki. Nasze motto „ZRÓB DLA INNYCH COŚ DOBREGO I ZBIERAJ NAKRĘTKI”. Jest to recyklingowa akcja charytatywno-ekologiczne skierowana nie tylko do członków SKO, ale do całej społeczności szkolnej.

Uczniowie naszego SKO korzystają z publikacji „Przygody Kuby Pieniążka i Żyrafy Lokatki” oraz ekonomicznego poradnika dla dzieci „BRAWO BANK”. Bazując na tej wiedzy łatwiej jest uczniom uczestniczyć w różnych konkursach z zakresu przedsiębiorczości. Pomimo, że mieliśmy naukę zdalną nasze SKO uczestniczyło w konkursie zorganizowanym przez Bank PKO BP „Test wiedzy SKO”. Do konkursu przystąpiło 17 osób. Wszyscy uczestnicy wzorowo zaliczyli test. Spomiędzy uczestniczących wylosowaliśmy pięć osób, dla których SKO w Nienaszowie zakupiło nagrody. Były to atrakcyjne dwa Zestawy Plastyczne Gigant do malowania i rysowania, dwa Drony oraz plecak z przyborami szkolnymi i gadżetami PKO i SKO.

Był to ciężki rok dla działalności SKO, ale mimo wszystko udało się nam działać i w praktyce zaoszczędzić naturze szkód, jakie przynosi działalność człowieka i zebrać zużyte baterie, telefony komórkowe.

Co roku opiekunowie SKO prowadzą zajęcia z uczniami klas młodszych z zakresu świata finansów, podobnie było w tym roku. Odbyliśmy cykl zajęć zdalnych na temat oszczędzania w klasie III. Im wcześniej dzieci poznają świat finansów, tym lepiej będą w nim funkcjonowały. Zagadnienia, które zrealizowaliśmy obejmowały kilka lekcji i dotyczyły tematu „Skąd wzięły się pieniądze?”. Zanim przystąpiliśmy do realizacji zagadnienia wspólnie obejrzeliśmy prezentację „Świat pieniędzy”. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w tych zajęciach gdyż w naszym życiu pieniądz jest  środkiem płatniczym ciągle pożądanym. Dlatego wszelkie informacje dotyczące świata finansów budziły ciekawość uczestników. Udzielane odpowiedzi utwierdzały nas w przekonaniu,  że ten temat to dobry wybór. Z ochotą formułowali wnioski i dyskutowali . Uczestniczyli w zabawie o charakterze matematycznym (dodawanie, odejmowanie, przeliczanie,) – zabawa ,,W sklepie”. Dyskutowali  na temat pożyczania pieniędzy i instytucji pożyczających pieniądze. Przypomnieliśmy pojęcie długu – zestawienie z pojęciem pożyczania pieniędzy. Myślę, że treści te dużo wniosły w świat dzieci. Inaczej spojrzą na finanse. Oszczędności możemy gromadzić na książeczkach,  ale warto mieć w domu  też skarbonkę. Stąd pomysł aby cykl zajęć zakończyć wspólnym wykonaniem skarbonek, które przypomną nam o szeroko pojętym oszczędzaniu pieniędzy, energii elektrycznej, wody czy ogólnie środowiska przyrodniczego.

Pandemia to trudny czas dla wszystkich. W  tym roku jak i w poprzednim nie mieliśmy okazji spotkać się w szkole z pracownikami banku, aby poszerzyć wiedzę z zakresu świata finansów.  Jednak opiekunowie SKO   wielokrotnie odwiedzali Bank PKO/BP w Jaśle aby dopełnić formalności związane z prowadzeniem konta dla ucznia, planowaliśmy kolejne działania, konsultowaliśmy się w sprawie konkursu „ Mistrz SKO”.

Nasze poczynania można śledzić na szkolnym blogu https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-nienaszow/.  Zapraszamy uczniów jeszcze niezdecydowanych do wstąpienia do SKO i rozpoczęcia przygody z finansami.

received 167299928597457

received 300873828366300

received 785845025408028

Opiekunowie SKO
Halina i Grzegorz Kępscy

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy

Jakość powietrza

  • Jakość powietrza
  • EcoHarmonogram
  • Projekty Realizowane ze Środków Budżetu Państwa