ow 1

Opieka wytchnieniowa to usługa opiekuńcza polegająca na odciążeniu faktycznych opiekunów osób z niepełnosprawnością poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa. Program kierowany jest do członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności lub osobami z niepełnosprawnością, posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne do wyżej wymienionego.

Jego celem jest udzielenie wsparcia w postaci doraźnej, czasowej przerwy w sprawowaniu bezpośredniej opieki w miejscu zamieszkania osoby z niepełnosprawnością bądź w ośrodku wsparcia w ramach pobytu dziennego lub całodobowego.

Program zapewnia także możliwość skorzystania przez opiekunów ze specjalistycznego poradnictwa psychologicznego lub terapeutycznego oraz podniesienie umiejętności i wiedzy z zakresu opieki, pielęgnacji, rehabilitacji czy dietetyki.

Dane teleadresowe:
Fundacja „W Trosce o Życie”
36-200 Brzozów, ul. Rzeszowska 14
Tel.: 797 716 357
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plakat ow