94257881 3250354121643765 1974484830628347904 oOd dzisiaj rozpoczynamy dostarczanie bawełnianych maseczek ochronnych wielokrotnego użytku mieszkańcom naszej gminy.

Maski rozprowadzane będą nieodpłatnie, bezpośrednio do domów, za pośrednictwem pracowników GOPS w Nowym Żmigrodzie, Radnych, Sołtysów oraz Strażaków OSP. Jako osoby szczególnie zagrożone epidemią − maseczki otrzymają seniorzy.

Do każdego domu, w którym mieszka osoba starsza (65 plus) − trafią 2 maseczki wielokrotnego użytku.

Ze względów logistycznych dystrybucja maseczek potrwa kilka najbliższych dni.

By ograniczyć kontakt osobisty i ryzyka z tym związane, szczelnie zapakowane maseczki będą trafiać do skrzynek na listy lub też będą wywieszane na klamkach drzwi i ogrodzeniach, jednakże w sposób który umożliwi osobom sprawny i pewny ich odbiór.

W tym miejscu dziękujemy Paniom z KGW Nienaszów, Paniom pracującym przy szkole podstawowej w Kątach oraz pracownikom i kierownictwu GOK w Nowym Żmigrodzie. Dziękujemy również Państwu z KGW w Kątach oraz tamtejszej Wspólnocie Leśno-Gruntowej, za przygotowanie oraz dystrybucję maseczek w miejscowości Kąty. To dzięki tym oddolnym inicjatywom całą akcję można przeprowadzić szybko i gospodarnie.

Wkład pracy działających w ramach wolontariatu osób, uzupełniony wsparciem logistycznym i zaopatrzeniowym ze strony Gminy Nowy Żmigród, pozwoli w krótkim czasie wyposażyć każdego seniora w naszej lokalnej zbiorowości.

Dziękujemy Państwu i łączymy życzenia zdrowia.