DSC 005625 kwietnia 2019 r. uczniowie klas I–III uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej przez opiekunów SKO do Jasła. Dzięki życzliwości Wójta Gminy autokar pozyskaliśmy nieodpłatnie, SKO zaś dopłaciło do biletu do Muzeum Lizaka.

Historia produkcji lizaka bardzo interesowała wszystkich uczestników, a udział w warsztatach budził wielkie zainteresowanie. Uczniowie byli bardzo ciekawi jak przebiega proces tworzenia słodkości. Prowadząca objaśniała i pokazywała jak mieszać smaki, a kiedy został uformowany produkt, rozdała go uczniom, aby mieli możliwość tworzenia własnego lizaka.

Ale strzał w dziesiątkę miał dopiero nastąpić. Wsiedliśmy do autobusu i ruszyliśmy na Bank... Z Bankiem PKO BP mamy kontakt od 2010 roku, dlatego bez problemu trafiamy do siedziby oddziału i witamy się z gospodynią czyli Panią dyrektor, która już nas oczekuje. Uczniowie są do zajęć przygotowani. Niektórzy z nich uczestniczyli w zajęciach, które opiekunowie SKO przeprowadzili w klasie I, inni zapoznali się z materiałami z zakresu świata finansów i uczestniczyli w szkolnych eliminacjach konkursu wiedzy o świecie pieniędzy czyli finansach.

Jak czynimy to od wielu lat, głównym punktem naszego wyjazdu do Jasła były odwiedziny i zajęcia w oddziale PKO BP w Jaśle. Wizyta w banku miała nie tylko charakter kurtuazyjny, ale głównie pozwoliła uczniom pogłębić wiedzę z zakresu świata finansów. Pani dyrektor oddziału przyjęła nas bardzo gościnnie. Poinformowała o pracy banku, objaśniała w jaki sposób korzystać z bankomatu, jak uzyskać informacje dotyczące oszczędzania od pracowników banku. Następnie uczniowie, już w praktyce, mieli możliwość przetestowania zdobytych wiadomości i nabytych umiejętności.

Na koniec wspólne zdjęcie i podziękowanie Pani dyrektor za zaproszenie oraz przekazane informacje związane z bankowością i finansami.

DSC 0075

Szkoła Podstawowa w Nienaszowie