^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


W niedzielę 4 czerwca 2017 r., aby uczcić czcigodne Mamy, drogich Tatusiów i kochane Dzieci, w Zespole Szkół w Łężynach odbyło się Święto Rodziny. Uroczystość przebiegała w miłej, rodzinnej atmosferze. Rozpoczęła się od występów najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy wierszem, tańcem i piosenką podziękowali rodzicom za ich troskę, miłość i wsparcie w życiowych sprawach. Nie zabrakło też emocji sportowych, towarzyszącym zaciętej rywalizacji podczas meczu ojcowie–synowie, który zakończył się remisem.

Uroczystość była doskonałą okazją do zaprezentowania utalentowanych uczniów naszej szkoły, którzy podczas występów pod hasłem MAM TALENT grali na różnych instrumentach, tańczyli, śpiewali jak również parodiowali znanych artystów.

Niezwykle ważnym punktem uroczystości było podsumowanie projektu pt. „Pamiętnik Marii Macudzińskiej – odnaleziona przeszłość”. Projekt powstał na podstawie opublikowanego w internecie pamiętnika znalezionego przez przypadek w krakowskim mieszkaniu. Zaintrygowani treścią pamiętnika, który jak się okazało dotyczy Łężyn i mieszkającej tu 200 lat temu rodziny, postanowiliśmy zgłębić temat i zainteresować historią naszych uczniów, którzy z wielkim zaangażowaniem zabrali się do malowania prac plastycznych przedstawiających Łężyny dwieście lat temu, a także z detektywistycznym zapałem próbowali odkryć zagadkę: jak na przestrzeni setek lat ów pamiętnik trafił z Łężyn do Krakowa? Efekty pracy naszych uczniów można było obejrzeć podczas plenerowej wystawy zorganizowanej w trakcie uroczystości. Goście mogli podziwiać prace plastyczne przedstawiające „Łężyny 200 lat temu”, a także piękne makiety folwarków. Za pośrednictwem naszych utalentowanych gimnazjalistów na scenie pojawiła się również sama Maria Macudzińska, która czytała fragmenty swojego pamiętnika, a także członkowie jej rodziny, których można było zobaczyć w scenkach z życia codziennego. Zwieńczeniem tej części występów był polonez w wykonaniu gimnazjalistów, ubranych w piękne szlacheckie oraz regionalne stroje.

Nie udałoby się stworzyć tak miłej atmosfery, gdyby nie ogromne zaangażowanie rodziców, którzy zajęli się bufetem i loterią pod szczęśliwą gwiazdą. Dziękujemy również Panu Markowi Spólnikowi, Panu Mariuszowi Poterze, Państwu Annie i Radosławowi Kujawskim, Państwu Annie i Rafałowi Furtkom za wykonanie sceny i dekoracji, a także Panu Pawłowi Forystkowi za rysunek dworku szlacheckiego, na tle którego występowali nasi uczniowie.

Serdeczne podziękowania składamy naszym sponsorom, którymi byli: Firma JanPol – Łężyny, Stacja paliw Marvis – Łężyny, Sklep spożywczo-przemysłowy ABC – Łężyny, Hurtownia artykułów instalacyjnych i ogólnobudowlanych Kmiecik Alicja – Nowy Żmigród, Firma Meb-Dar – Chorkówka, Zakład Fryzjerski Topolska Edyta – Gorzyce, Studio Fryzur Adam Źrebiec – Nowy Żmigród, Salon Fryzjerski Kinga Bazan- Potera – Nowy Żmigród, Państwo Aneta i Wojciech Rozumkowie, Pani Małgorzata Chronowska, Pani Joanna Dykas, Pani Dorota Dziadosz, Pani Agnieszka Kurek, Pani Marta Marchewka, Pani Mariola Osika, Pani Anna Śliż, Pani Alicja Telma.

Mamy nadzieję, że za rok z równym zaangażowaniem będziemy przeżywać dzień poświęcony Rodzinie, bo „rodzina to najmniejsze, ale najważniejsze państwo na świecie”.

piknik lezyny 2017 1

swieto rodzini 2017 7

 Dorota Bułka, Anna Szajnicka

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy

Jakość powietrza

  • Jakość powietrza
  • EcoHarmonogram
  • Projekty Realizowane ze Środków Budżetu Państwa