^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


opaski nzDwa tysiące odblaskowych opasek zostanie wręczonych mieszkańcom gminy Nowy Żmigród. Odblaski zostały zakupione przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która wspólnie z Komisariatem Policji w Nowym Żmigrodzie prowadzi działania pn. „Bądź widoczny, bądź bezpieczny”. Akcja ma za zadanie propagować ich noszenie zarówno przez dorosłych, jak i dzieci.

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie, wspólnie z miejscowym komisariatem policji, są organizatorami różnych akcji profilaktycznych, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na terenie gminy. Tym razem swoje działania skierowali na zwiększenie świadomości mieszkańców, że noszenie odblasków to stylowy, mądry i bezpieczny wybór, który może zapobiec nieszczęściu.

Aby na drogach pojawiło się jak najwięcej „świecących punkcików”, w ramach akcji pn. „Bądź widoczny, bądź bezpieczny” zakupiono dwa tysiące odblaskowych opasek. Część z nich funkcjonariusze rozdadzą podczas kontroli drogowych, w czasie których będą przypominać, że brak odblasku poza obszarem zabudowanym po zmroku może kosztować dużo więcej niż przysłowiowy mandat. Można stracić coś najcenniejszego – życie.

W dystrybucję odblaskowych opasek organizatorzy działań zaangażowali również proboszczów miejscowych parafii, którzy po zakończonych mszach będą rozdawać uczestnikom nabożeństw odblaski i propagować ich noszenie.  

W ramach akcji, we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną, przygotowany został również „Strażacki Kalendarz 2016”, w którym zawarto informacje przypominające o obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

W bieżącym roku do mieszkańców gminy Nowy Żmigród trafiło już około półtora tysiąca opasek. Początkiem roku policjanci, prowadząc działania ukierunkowane na bezpieczeństwo osób pieszych, rozdawali zarówno w szkołach, jak i w trakcie kontroli drogowych, elementy odblaskowe przekazane przez Stowarzyszenie „Subregion Magurski − Szansa na Rozwój”. O obowiązku noszenia o zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych funkcjonariusze przypominali także podczas organizowanych w szkołach w okresie jesiennym spotkań w ramach akcji Gmina Nowy Żmigród mówi STOP DOPALACZOM! Zaznaczając, że odblaski dla własnego bezpieczeństwa i lepszej widoczności dla kierujących pojazdami warto nosić również w terenie zabudowanym, przekazywali uczniom opaski zakupione przez GKRPA.

KPP Jasło / UG

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy

Informacje o wyłączeniach prądu

  • Informacje o wyłączeniach prądu

Jakość powietrza

  • Jakość powietrza
  • EcoHarmonogram