W piątek 4 grudnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Nienaszowie odbył się Mikołajkowy Festiwal Piłki Nożnej Dzieci z rocznika 2008 i 2009. W festiwalu udział wzięło siedem reprezentacji szkół z najbliższej okolicy: Krempna, Osiek Jasielski, Łężyny, Nowy Żmigród, Makowiska, Łysa Góra i Nienaszów.

W trakcie rozgrywek nie prowadzono klasyfikacji drużynowej. Najważniejszy był udział i dobra zabawa. Naszym celem było zdobycie 50 bramek i cel ten został wykonany z nawiązką. Młodzi adepci piłki nożnej we wszystkich meczach zdobyli łącznie 74 bramki.

Turniej przebiegał w miłej i życzliwej atmosferze. Przez cały turniej sędziowie nie pokazali żadnej kartki, a faule zdarzały się sporadycznie. Zmagania młodych sportowców obserwowało liczne grono rodziców i sympatyków piłki nożnej.

W trakcie turnieju sportowców odwiedził święty Mikołaj, który częstował wszystkich cukierkami, a po turnieju rozdawał nagrody. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i puchary, a wszyscy zawodnicy medale i podarunki od Mikołaja. Nagrdy indywidualne otrzymali również: Miśkowicz Szymon − król strzelców, Wygnał Radosław − najlepszy bramkarz i Opałka Filip − najlepszy zawodnik turnieju.

Turniej w ramach projektu edukacyjnego zorganizowali i sędziowali uczniowie klasy drugiej gimnazjum.

Nagrody i upominki sponsorowali: Firma Rol-Bud, Market Kmiecik, Rada Rodziców przy ZS w Nienaszowie, UKS „TEMPO” Nienaszów, Bank Spóldzielczy w Rymanowie, Magurski Park Narodowy, Towarzystwo Ubezpieczeń Compensa i PZU.

Zdjęcia http://ukstemponienaszow.futbolowo.pl

Bogusław Sterkowicz