^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


tempo nienaszów 2015UKS „TEMPO” Nienaszów rocznik 2004 brał udział w VI turnieju „ORLIKA” o puchar premiera RP. W województwie podkarpackim rozgrywki toczyły się na 90 orlikach, w których brało udział 375 drużyn.

W pierwszej rundzie eliminacyjnej pewnie pokonujemy drużyny SP Targowiska, SP Zalesie, UKS Burza Rogi i UKS Przybówka. Strzelamy łącznie 13 bramek i z pierwszego miejsca awansujemy do następnej rundy. W kolejnej rundzie przegrywamy z SP Łęki Dukielskie 0-1 oraz wygrywamy z SP Głębokie 5-3 i SP Iwonicz 8-0. Z drugiego miejsca awansujemy do półfinału wojewódzkiego. W półfinale wojewódzkim znowu spotykamy się z SP Łęki Dukielskie. Tym razem wygrywamy pewnie 2-0. W następnym meczu wygrywamy z SP nr 2 Jasło 4-0. Te dwa zwycięstwa zapewniają nam pierwsze miejsce i awans do najlepszej ósemki województwa.

Finał wojewódzki odbył się w środę 7 października w Łańcucie. W grupie graliśmy z UKS ŻAKI Bircza, Akademią Piłkarską Stalowa Wola i SP Szówsko. Pierwszy mecz to bardzo dobra gra w ataku i dwa błędy w obronie. Mecz z UKS ŻAKI Bircza wygrywamy 5-2. Początek drugiego meczu był bardzo wyrównany, lecz z biegiem czasu do głosu dochodzą chłopcy ze Stalowej Woli, a niefortunnie strzelona bramka samobójcza podcina nam skrzydła. Ostatecznie mecz kończy się naszą przegraną 5-1. Ostatni mecz decyduje o awansie do najlepszej czwórki turnieju. Na początku szybko tracimy bramkę, ale potem chłopcy poukładali grę i wygrywamy pewnie 4-1. W półfinale spotykamy się z ubiegłorocznym zwycięzcą turnieju Piątką Dębica. Niestety przeszkoda okazała się nie do pokonania. Chłopcy z Iglopolu Dębica przeważali fizycznie i technicznie i pewnie wygrali 5-2. W walce o 3 miejsce spotykamy się z SP Krasne. Był to mecz niewykorzystanych okazji − poprzeczka, dwa słupki i niecelne strzały zemściły się w końcówce i przegrywamy mały finał 4-2.                                                              

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. Piątka Dębica
2. AP Stalowa Wola
3. SP Krasne
4. UKS „TEMPO” Nienaszów. 

Podsumowując całe eliminacje drużyna UKS „TEMPO” Nienaszów zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Chłopcy walczyli ambitnie, byli zdeterminowani, aby uzyskać jak najlepsze wyniki i co najważniejsze gra sprawiała im radość. We wszystkich turniejach eliminacyjnych każdy zawodnik strzelił co najmniej jedną bramkę co świadczy o wyrównanym składzie naszej drużyny. Niestety przydarzały się nam błędy w obronie szczególnie w turnieju finałowym.

Skład naszego zespołu: Szymon Skrzęta, Patryk Słowik, Jakub Szymański, Michał Smoleń, Miłosz Gierlasiński, Dominik Romanek, Norbert Ryczko, Adrian Betlej, Kacper Majka i Patryk Wietecha.

Dziękujemy rodzicom i dyrektorom szkół SP Draganowa, SP Makowiska, SP Nowy Żmigród, SP Łężyny i SP Nienaszów za umożliwienie dzieciom udziału w turnieju.

Zdjęcia z turnieju dostępne na stronie http://ukstemponienaszow.futbolowo.pl

Bogusław Sterkowicz

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy

Informacje o wyłączeniach prądu

  • Informacje o wyłączeniach prądu

Jakość powietrza

  • Jakość powietrza
  • EcoHarmonogram