^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Jasełka

Tradycją Szkoły Podstawowej w Łysej Górze są coroczne jasełka, przygotowywane przez uczniów pod opieką katechety i nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku. 22 grudnia w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: pan dyrektor, pani sołtys i zarazem radna, nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy oraz wokaliści.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i nauczycieli opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i wywołało poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich aktorskich umiejętności. Na zakończenie zebrani goście wysłuchali świątecznych życzeń i w świątecznych nastrojach rozeszli się do domów.

 

Sprawozdanie z kiermaszu bożonarodzeniowego

W dniu 08.12.2016 w Szkole Podstawowej w Łysej Górze odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Dzieci chętnie pomagały w sprzedaży ozdób świątecznych, które wcześniej wykonały na warsztatach robienia bombek świątecznych metodą decoupage. Można było również kupić ręcznie robione kartki świąteczne, kolorowe choinki z papieru i makaronu, aniołki z masy solnej. Kiermasz upłynął w przedświątecznej i miłej atmosferze przy dźwiękach kolęd. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie szkolnej wycieczki.

 

Warsztaty piernikowe

15 grudnia 2016 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Łysej Górze wzięli udział w wycieczce do Kopytowej. Uczestniczyli tam w interesującej lekcji muzealnej, która odbyła się w Muzeum Kultury Szlacheckiej. Pan przewodnik przybliżył dzieciom historię dworku oraz zwrócił uwagę na ważne postacie z nim związane. Następnie w piwnicach Dworu w Kopytowej, który niegdyś należał do sławnych z wypieku pierników Cystersów, odbyły się kreatywne warsztaty z zakresu wyrobu, wypieku i zdobienia pierników. Uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I − VI z wielkim zapałem wałkowali ciasto, wykrawali pierniczki, zdobili je, ale również słuchali opowiadań o dawnych zwyczajach i przepisach kulinarnych. Zapach pieczonego piernika był obecny w całym budynku. Własnoręcznie wykonane pierniki były nietuzinkową pamiątką z pobytu w Kopytowej.
Organizatorzy wycieczki: Teresa Książkiewicz, Barbara Martowska, Barbara Buczakowska, Urszula Drajewicz.

 

Mikołajki 2016

Wizyta świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Ten niezwykły gość przybył do naszej szkoły 6 grudnia 2016. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wielu piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie dla Niego. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka, nauczycieli oraz pracowników obsługi. Kiedy pożegnaliśmy Mikołaja, na twarzach uczniów jeszcze przez długo gościł uśmiech i szczęście. Szkoda tylko, ze ten wyjątkowy gość odwiedza nas tylko raz w roku.

 

Dzień Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją Szkoły Podstawowej w Łysej Górze. Zorganizowana została przez uczniów oddziału przedszkolnego i klas I–III pod kierunkiem wychowawców: Barbary Martowskiej i Barbary Buczakowskiej.

W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 21 stycznia w Domu Ludowym w Łysej Górze przy współudziale Rady Rodziców. Aby podziwiać występy swoich kochanych wnuków, zaproszonych babć i dziadków przybyło bardzo dużo. Zebranych seniorów i wszystkich gości powitał dyrektor szkoły mgr Bogdan Mielech, składając serdeczne życzenia. W pięknie udekorowanej sali uczniowie przedstawili program artystyczny. Były deklamowane wierszyki, piosenki oraz tańce. Warto zaznaczyć, że każdy z uczniów klas młodszych wziął czynny udział w przedstawieniu.

Specjalną niespodzianką dla zaproszonych gości było przedstawienie teatralne pt. „Królewna Śnieżka” w wykonaniu uczestników zajęć pozalekcyjnych – uczniów klas IV–VI, prowadzonych przez polonistkę Teresę Książkiewicz.

Po odśpiewaniu 100 lat dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. W przyjęciu gości pomagali rodzice, którzy przygotowali pyszny poczęstunek.

Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Dzień w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości…

Jedna z sentencji głosi: Serce  jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie  kupuje, ale które się ofiaruje (Gustaw Flaubert). Dlatego też dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło oraz życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

W tym dniu odbyła się także zabawa karnawałowa dla uczniów naszej szkoły. Sala Domu Ludowego zamieniła się w salę balową i rozbrzmiewała muzyką. Był to wspaniały dzień, pełen radości, uśmiechu, wzruszeń, serdeczności i wspólnej zabawy.

dbid lg 1 dbid lg 2 

 

Konkurs kolęd i pastorałek

konkurs koled lg 201613 stycznia br. w Szkole Podstawowej w Łysej Górze odbył się tradycyjnie Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez katechetkę Barbarę Buczakowską. Uczniowie występowali solo w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii I – Oddział przedszkolny i klasy I–III zwyciężyli: Anna Bożętka („Śliczna gwiazdka”); Paulina Kawecka („Mizerna cicha”); Kamil Kawecki („Śpij syneczku”). Drugie miejsce przyznano Joannie Bożętka („Zima długa”), a trzecie: Magdalenie Koś („Lulajże Jezuniu”) i Nikoli Liwosz („Był pastuszek bosy”). W gronie uczniów z klas IV–VI triumfowali: Zuzanna Gondek („Całą noc padał śnieg”); Karolina Sypień („Lulajże Jezuniu”); Patryk Sypień („Gore gwiazda Jezusowi”). Na drugim miejscu znalazła się Oliwia Kłosowska („Cicha noc”), a na trzecim – Paulina Sypień („Gdy śliczna Panna”); Agata Kusz („Dnia jednego o północy”); Zuzanna Dziwak („Wśród nocnej ciszy”).

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, a pozostali uczestnicy drobne upominki. Serdecznie gratulujemy!

 

Wigilia i Jasełka w Łysej Górze

19 grudnia 2015 r. członkowie Koła Gospodyń Wiejskich w Łysej Górze na czele z panią sołtys, a zarazem radną wsi Łysa Góra Teresą Laskowską, zorganizowali wraz z uczniami i Gronem Pedagogicznym Szkoły Podstawowej w Łysej Górze Wieczór Wigilijny i Jasełka dla mieszkańców wsi w miejscowym Domu Ludowym. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Urzędu Gminy w Nowym Żmigrodzie: wójt Grzegorz Bara, zastępca wójta Radosław Kujawski, Mirosława Widurek ze Stowarzyszenia „Dla Równości” oraz przedstawiciele tutejszej jednostki OSP.

Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem katechetki Barbary Buczakowskiej i wychowawców klas przygotowali niecodzienny występ. Do stajenki podążali pasterze, królowie, zwierzątka którzy przywitali małego Jezuska śpiewem kolęd i wierszami. Na uwagę zasługiwały przepiękne stroje, wspaniała gra aktorska i scenografia. Na szczególną uwagę zasługiwała również szopka, która została namalowana na płótnie przez uczennicę klasy V Oliwię Szucio. Wszystko to razem pozwoliło poczuć przedświąteczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Po występie goście zostali zaproszeni na łamanie się opłatkiem i degustacje potraw wigilijnych. Członkinie Koła na to spotkanie przygotowały tradycyjne potrawy wigilijne. W menu wieczoru znajdowały się między innymi: zupa grzybowa, pierogi, kapusta z grochem i kompot ze suszu.

Po złożeniu sobie życzeń i degustacji potraw, schola z Łysej Góry wraz z zaproszonymi gośćmi i uczniami wspólnie kolędowali. Wspólne śpiewy, dekoracje, zapach potraw unoszący się w powietrzu nadał temu spotkaniu atmosferę dostojności i ciepła rodzinnego.

wig jas lg 1 wig jas lg 2 

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy