^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Zespół Szkół w Łężynach

Łężyny 144, 38-230 Nowy Żmigród, tel. 13 44 15 291

 

Dzień Babci i Dziadka 2018

W naszej szkole trwa realizacja Projektu „Poprawa jakości kształcenia ogólnego w mieście Jaśle oraz gminach Jasło, Dębowiec, Krempna, Nowy Żmigród i Osiek Jasielski” realizowanego  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 oś priorytetowa IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie, działanie 9.2 Poprawa jakości kształcenia ogólnego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa, numer umowy RPPK.09.02.00-18-0029/16-00”. 

W ramach projektu odbywają się zajęcia w zakresie kompetencji kluczowych – innowacyjności i kreatywności pt. „Matematyczne wędrówki po świecie bajek”. Do grupy realizującej ten temat należą uczniowie klas drugiej i trzeciej Szkoły Podstawowej w Łężynach. Jednym z postawionych sobie zadań w tym projekcie było przygotowanie występów z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie przygotowali dwa przedstawienia: W krainie bajek oraz Familiadę. Na zajęciach uczniowie przygotowywali elementy dekoracji, uczyli się tekstów oraz gry aktorskiej. Każdy mógł wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Oto kilka zdjęć z przygotowań i samych występów.

db lezyny 1

Dzień Babci i Dziadka 2017

Dzień Babci Dziadka 2017 Łężyny

 

1 lutego 2017 roku w Zespole Szkół w Łężynach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą przybyło około 100 babć i  dziadków uczniów klas 0−III. Uczniowie tych klas zaprezentowali bogaty program artystyczny − wiersze, piosenki, inscenizacje i tańce.

 

 

Jasełka oraz Koncert Kolęd w Zespole Szkół w Łężynach

Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa,
czynimy to dlatego, aby dać świadectwo,
że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym.
(św. Jan Paweł II)

Tradycją naszej szkoły są Jasełka, które wystawiane są w okresie przedświątecznym. W tym roku jednak Narodzenie Jezusa obchodziliśmy wyjątkowo uroczyście, ponieważ do wspólnego świętowania i przeżywania tajemnicy Bożego Narodzenia zaprosiliśmy rodziców, dziadków oraz wszystkich mieszkańców Łężyn i Gorzyc.

3 stycznia 2017 r. zostały wystawione w naszej szkole „Literackie Jasełka” w wykonaniu uczniów klasy IV szkoły podstawowej, którzy pilnie przygotowywali się do tego występu pod czujnym okiem wychowawczyni, pani Bogusławy Delimaty. Do Bożego Dzieciątka przychodzą znane wszystkim bajkowe postacie, aby ofiarować Mu to, co mają najlepszego – przychodzi zatem m.in. Calineczka, Dziewczynka z zapałkami, Sierotka Marysia i Czerwony Kapturek. Dzieciatko Boże tuli Maryja, której wiernie towarzyszy Józef. Pastuszkowie grzeją się przy ognisku, a Aniołowie oznajmiają wszystkim, że to właśnie w tej ubogiej stajni narodził się Zbawiciel. Pod względem aktorskim uczniowie spisali się świetnie, każdy zadbał również o odpowiedni strój oraz o odpowiednie rekwizyty, których do przedstawienia potrzebnych było niemało. Wystąpił również chór szkolny „pod batutą” pani Bogusławy Delimaty. Na ekranie wyświetlane były słowa, aby wszyscy mogli się włączyć we wspólny śpiew. Nie można by było uzyskać odpowiedniego efektu bez odpowiedniej scenografii, do przygotowania której zaangażowali się rodzice, przynosząc odpowiednie materiały, dekorując, dbając o szczegóły. Nad całością przygotowań szopki betlejemskiej czuwał pan konserwator Marek Spólnik.

Po Jasełkach odbył się Koncert Kolęd, w trakcie którego mogliśmy wysłuchać pięknych melodii polskich kolęd zagranych na różnych instrumentach. Wystąpili następujący uczniowie: Dominika Socha (klasa IV) – keyboard, Norbert Opałka (klasa V) - gitara, Kinga Kmiecik (klasa I gimnazjum) - saksofon oraz Kinga Zych – śpiew, Jakub Furtek (klasa I gimnazjum) – puzon, Michał Musiał (klasa II gimnazjum) – keyboard, Wanda Kurdziel (klasa III gimnazjum) – saksofon, Adriana Urban (klasa III gimnazjum ) – skrzypce. Adriana Urban, Weronika Bułka i Aleksandra Mazur (klasa III gimnazjum) zaśpiewały wzruszającą kolędę „Zawieja i beznadzieja”. Rolę konferansjerów pełniły uczennice: Wanda Kurdziel, Patrycja Mastaj i Alicja Musiał, które przedstawiły historię powstawania kolęd i pastorałek.

W przygotowanie tego uroczystego spotkania zaangażowały się panie Bogusława Delimata i Anna Szajnicka.

Świąteczna dekoracja szkoły, śnieg i mróz za oknem, piękne występy, wspólne kolędowanie – to wszystko wpłynęło na niezwykłą atmosferę; jak ujęła w zakończeniu pani dyrektor Teresa Stoś „Aż nie chce się wychodzić…”

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w to mroźne, styczniowe popołudnie przybyli do naszej szkoły, aby zobaczyć występy naszych utalentowanych uczniów. Drogim rodzicom oraz panu Markowi Spólnikowi serdecznie dziękujemy za pomoc, zaangażowanie i zainteresowanie, licząc na dalszą współpracę przy kolejnych przedsięwzięciach.

jaselka lezyny 2017 1

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy