^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


 Zespół Szkół w Nienaszowie

 www.zs-nienaszow.edu.pl

 

Dzień Babci i Dziadka 2018

W dniu 19.01.2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Na wstępie pan dyrektor Zdzisław Brocławik przywitał wszystkich przybyłych gości ciepłymi słowami i razem z księdzem Janem Gajdą złożyli im życzenia z okazji ich święta.

Obchody rozpoczęły się od części artystycznej, podczas której wystąpili najmłodsi uczniowie naszej szkoły, przygotowani przez swoich wychowawców: Jadwigę Hanas, Annę Szczurek, Halinę Kępską, Barbarę Baran i Olgę Idzik. Dzieci zaprezentowały związane tematycznie ze świętem: piosenki, wierszyki, taniec a nawet krótki pokaz gimnastyki artystycznej. Gościom bardzo podobało się również krótkie przedstawienie kl. 1.  i wcielenie się dzieci w role babci i dziadka.

Podczas spektaklu dziadkowie mogli  napić się gorącej herbaty lub kawy i skosztować pysznego poczęstunku, przygotowanego przez wyznaczone mamy uczniów.

Po występie uczniowie wręczyli swoim babciom i dziadkom wykonane wcześniej upominki. Uroczystość upłynęła w miłej i serdecznej atmosferze.

db n 2018 1

Elżbieta Suska

Sprzątanie Świata 2017

sprzatanie swiata nienaszow 1

15 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Nienaszowie włączyli się do międzynarodowej kampanii SPRZĄTANIE ŚWIATA, która odbywa się na całym świecie w trzeci weekend września.

Idąc z wychowawcami w kilku grupach uczniowie posprzątali swoją Małą Ojczyznę – tereny wokół szkoły oraz wyznaczone tereny w miejscowości Nienaszów. Z wielkim oddaniem i zaangażowaniem zbierali do worków śmieci, które zalegały poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.

Wszyscy chętnie wzięli udział w akcji, gdyż są świadomi zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska. Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że wyrzucone do wody, porzucone w przydrożnym zagajniku czy rowie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby, opakowania po produktach spożywczych, czy nawet zużyty sprzęt elektroniczny, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska.

Akcja przebiegała w atmosferze zadowolenia i radości z dobrze wykonywanego zadania. Udział w niej umocnił w uczniach poczucie odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego.

 

Uczniowie z Nienaszowa w ŚDS w Nowym Żmigrodzie

2 lutego 2017 r. uczniowie klas IV i VI Szkoły Podstawowej w Nienaszowie odwiedzili podopiecznych środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie. Celem tej wizyty było zagranie przedstawienia jasełkowego. Uczniowie klasy IV w bajecznie kolorowych kostiumach przedstawili historię narodzin Jezusa, a chór mieszany uczniów klasy VI wyśpiewał najpiękniejsze kolędy. Odbył się tez mini-koncert kolęd na keyboardzie w wykonaniu ucznia klasy V – Jakuba Wiklowskiego.

Publiczność była zachwycona grą aktorską, śpiewem i koncertem. Dzieciom udało się stworzyć radosną, świąteczna atmosferę. Za występ otrzymały gromkie brawa i serdeczne podziękowania od Pani Dyrektor i pracowników.

Występ artystyczny przygotowali nauczyciele: Aneta Brągiel, Justyna Cieklińska i Marta Leśniak.

jaselka sds 2017 1

Niech nam żyją Babcie i Dziadkowie!

Całe długie życie radość niech przeplata
i szczęścia nić złota wije się przez lata.

W dniu 1 lutego 2017 r. w Zespole Szkół w Nienaszowie odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Została ona przesunięta w czasie ze względu na ferie zimowe. O drogich Dziadkach pamiętamy nie tylko w dniu Ich święta, ale zawsze − bo są to osoby ważne w życiu każdego człowieka. Dlatego chcemy podziękować im za nieocenioną pomoc i zapewnić o naszej małej, a jakże wielkiej miłości. To dzień, który wzrusza, wyciska łzę − dostarcza wiele radości i dziadkom i wnukom.

Uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Chętnie Ich gościmy w naszej szkole. Jest nam miło, że co rocznie tak wielu dziadków i babć zaszczyca nas swoją obecnością.

Spotkanie z zaproszonymi miłymi gośćmi rozpoczęło się od przywitania przez dyrektora Zespołu Szkół w Nienaszowie pana Zdziasława Brocłwika. Następnie uczniowie klas 0−III pod kierunkiem swoich wychowawców: p. J. Hanas, B. Baran i H. Kępskiej, A. Szczurek przygotowali część artystyczną. Repertuar był różny: scenki humorystyczne oraz wzruszające wiersze. Nie zabrakło również piosenek okolicznościowych, związanych ze Świętem Babci i Dziadka. Oprócz montażu słowno-muzycznego goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu dzieci młodszych. Układy taneczne do występu przygotowała p. M. Leśniak. 

Młodzi artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po zaprezentowanej części artystycznej wręczyli Kochanym Dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty. W dalszej części uroczystości mili goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez mamy.

Kochanym Babciom i Dziadkom życzymy samych pięknych chwil w życiu, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków jak w tym dniu. Wszystkiego dobrego!

db nien 2017 1

Niech żyją Babcie Dziadkowie!

21 stycznia 2016 r. w Zespole Szkół w Nienaszowie obchodzony był Dzień Babci i Dziadka. Na tę uroczystość przybyli licznie babcie i dziadkowie, aby podziwiać swoje pociechy i wspólnie z nimi świętować swój dzień. Uroczystość rozpoczął dyrektor ZS w Nienaszowie Zdzisław Brocławik. Następnie uczniowie klas 0−III pod opieką wychowawców (J. Hanas − oddział 0, H. Kępska − klasa I, A. Szczurek − klasa II, B. Baran − klasa III, M. Leśniak − tańce) przygotowali montaż słowno-muzyczny, przedstawienie teatralne oraz układy taneczne.

Uroczystość uświetnił występ dzieci z ogniska muzycznego działającego przy GOK-u w Nowym Żmigrodzie, prowadzonego przez Tadeusza Źrebca. Dziadkowie z wielką uwagą obserwowali i podziwiali swoje wnuki. Na zakończenie części artystycznej wszyscy uczniowie odśpiewali Sto lat i wręczyli własnoręcznie przygotowane upominki.

Impreza została zakończona słodkim poczęstunkiem.

Uroczystość ta cieszy się co roku dużą popularnością, o czym świadczy wysoka frekwencja zaproszonych gości i jest jedną z ważniejszych imprez środowiskowych.

db nienaszow 1

„Jasełka przy herbatce”

24 stycznia Koło Gospodyń Wiejskich w Nienaszowie zorganizowało dla wszystkich mieszkańców Nienaszowa „Jasełka przy herbatce”, które uświetnili swoją obecnością wójt Grzegorz Bara z rodziną, zastępca wójta Radosław Kujawski z rodziną, przewodniczący Rady Gminy Piotr Suski z rodziną oraz ksiądz proboszcz Jan Gajda i dyrektor szkoły Zdzisław Brocławik z małżonką.

Spotkanie rozpoczęła swoim wystąpieniem przewodnicząca KGW pani Krystyna Kielar, witając w imieniu organizatorów przybyłych gości. Następnie w atmosferę świąteczną wprowadziła nas pani Leokadia Wasłowicz, wygłaszając poezję ludową, tematycznie związaną z okresem bożonarodzeniowym. Pani Helena Kulisz, sołtys wsi Nienaszów, zapowiedziała występ dzieci z Zespołu Szkół w Nienaszowie, po czym wszyscy obejrzeli jasełka przygotowane przez panie: Alicję Sajdak, Anetę Brągiel i Justynę Cieklińską. Dzieci na tle pięknej scenografii odegrały swoje role zachwycając i wzruszając publiczność zarówno grą jak i nastrojowymi kolędami.

Po przedstawieniu zabrał głos Wójt Gminy Nowy Żmigród, dziękując za występ dzieciom oraz nauczycielom za przygotowanie części artystycznej i szkole za współpracę ze środowiskiem lokalnym. Na ręce pani przewodniczącej KGW złożył życzenia wszystkim babciom, podkreślając ich rolę w wychowaniu wnuków. Zwrócił uwagę również na to, jak ważne jest podejmowanie inicjatyw integrujących społeczność lokalną. Głos zabrali także przewodniczący Rady Gminy oraz dyrektor Zespołu Szkół w Nienaszowie dziękując za zorganizowanie spotkania i współpracę KGW ze szkołą.

Wszyscy przybyli częstując się słodkościami mogli wysłuchać pięknych kolęd i ludowych pieśni w wykonaniu zespołu ludowego z Łęk Dukielskich „Łęczynianie”.

jas nien 1 jas nien 2 jas nien 3

 

Udany turniej kolejnego rocznika UKS „Tempo" Nienaszów

W sobotę w Brzozowie odbył się turniej rocznika 2004 VIVIO ORZEŁKI CUP. Wzięło w nim udział 9 drużyn podzielonych na dwie grupy. UKS „TEMPO” Nienaszów trafił do grupy większej, w której kolejno wygraliśmy trzy mecze z Duklą, Rymanowem i UKS 6 Jasło.

Mecz o pierwsze miejsce w grupie graliśmy z faworytem turnieju Beniaminkiem Krosno. To wyrównane spotkanie obfitowało w doskonałe akcje, parady bramkarskie i piękne bramki z obu stron. Mimo rozegrania najlepszego spotkania w turnieju, ostatecznie przegraliśmy ten mecz 3-4 i zajęliśmy drugie miejsce w grupie.

Mecz półfinałowy przegraliśmy z Orzełkiem Brzozów i o 3 miejsce walczyliśmy z Bieszczadami Ustrzyki Dolne. W tym wyrównanym i zaciętym meczu nie padły żadne bramki i o medalach musiały zadecydować rzuty karne. Niestety przegraliśmy w karnych 2-3 i zajęliśmy miejsce tuż za podium.

To kolejny rocznik naszej szkółki, który walczy o medale w poważnych turniejach. Tydzień temu rocznik 2005 zajął 3 miejsce w Besku, a rocznik 2006 przywozi puchary prawie z każdego turnieju.

Powoli nasza szkółka staje się „poważnym graczem”, którego boją się nawet najlepsi. Często wygrywamy z Duklą, Rymanowem, Sanokiem, a coraz częściej z AP Jasło, UKS 6 Jasło czy innymi szkółkami. Chciałbym, aby nasza drużyna była reprezentacją gminy Nowy Żmigród i trenowali w niej uczniowie wszystkich szkół podstawowych – zapraszamy więc dzieci z Kątów, Łysej Góry, Łężyn i Brzezowej.

W turnieju grali: Naparło Tomasz, Gierlasiński Miłosz, Ryczko Norbert, Romanek Dominik, Wietecha Patryk, Gromkiewicz Fabian, Gierlasiński Dawid, Laskoś Rafał, Laskoś Kacper i Tomasik Szczepan. Trener drużyny był Bogusław Hućko.

Dziękujemy rodzicom za doping i transport na zawody. To dzięki Waszej pomocy możemy brać udział w tych wszystkich turniejach.

Udany turniej k...
Udany turniej kolejnego rocznika UKS „Tempo Udany turniej kolejnego rocznika UKS „Tempo
Udany turniej k...
Udany turniej kolejnego rocznika UKS „Tempo Udany turniej kolejnego rocznika UKS „Tempo
Udany turniej k...
Udany turniej kolejnego rocznika UKS „Tempo Udany turniej kolejnego rocznika UKS „Tempo
Udany turniej k...
Udany turniej kolejnego rocznika UKS „Tempo Udany turniej kolejnego rocznika UKS „Tempo
Udany turniej k...
Udany turniej kolejnego rocznika UKS „Tempo Udany turniej kolejnego rocznika UKS „Tempo
Udany turniej k...
Udany turniej kolejnego rocznika UKS „Tempo Udany turniej kolejnego rocznika UKS „Tempo
Udany turniej k...
Udany turniej kolejnego rocznika UKS „Tempo Udany turniej kolejnego rocznika UKS „Tempo
Udany turniej k...
Udany turniej kolejnego rocznika UKS „Tempo Udany turniej kolejnego rocznika UKS „Tempo

 

3 miejsce „Tempa” Nienaszów w Besku

W sobotę 21 lutego w Hali Widowiskowo-Sportowej w Besku odbył się kolejny turniej z cyklu Piłkarska Zima 2015. W turnieju brało udział sześć drużyn, które rozegrały mecze systemem każdy z każdym. Turniej stał na bardzo wyrównanym poziomie, zanotowano dużo remisów a o zwycięstwie decydowały pojedyńcze bramki. Pierwsze i drugie miejsce z 10 punktami zajęły Przełom Besko i Bieszczady Ustrzyki Dolne. Drużyna UKS "TEMPO" Nienaszów zanotowała 2 zwycięstwa z Aktiv-pro Rymanów i Orzełkiem Bażanówka oraz trzy remisy z MOSiR Brzozów, Przełomem Besko i Bieszczadami Ustrzyki Dolne. Zdobyte 9 punktów wystarczyło do zajęcia trzeciego miejsca.

Jako jedyna drużyna nie przegraliśmy meczu i nie straciliśmy bramki. Bardzo dobra dyspozycja w bramce Miłosza Gierlasińskiego została nagrodzona statuetką dla najlepszego bramkarza. Kacper Laskoś był drugim najlepszym zawodnikiem turnieju. Cieszy coraz lepsza gra drużyny oraz to, że nasi wychowankowie zostają zauważani i coraz częściej zdobywają nagrody indywidualne.

Serdeczne podziękowania dla rodziców za transport oraz gorący doping w decydujących meczach turnieju.

3 miejsce "Temp...
3 miejsce 3 miejsce
3 miejsce "Temp...
3 miejsce 3 miejsce
3 miejsce "Temp...
3 miejsce 3 miejsce
3 miejsce "Temp...
3 miejsce 3 miejsce
3 miejsce "Temp...
3 miejsce 3 miejsce
3 miejsce "Temp...
3 miejsce 3 miejsce
3 miejsce "Temp...
3 miejsce 3 miejsce
3 miejsce "Temp...
3 miejsce 3 miejsce
3 miejsce "Temp...
3 miejsce 3 miejsce
3 miejsce "Temp...
3 miejsce 3 miejsce

 

Pracowite ferie UKS „TEMPO” Nienaszów

W dniach 2 – 6 lutego nasza Szkółka uczestniczyła w rozgrywkach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle. W poniedziałek 2 lutego turniej rozegrali chłopcy z roczników 2002 i młodsi, w czwartek 5 lutego swoje umiejętności zaprezentowali chłopcy z roczników 2004 i 2005, a w piątek 6 lutego – z rocznika 2006 i 2007. Turnieje rozgrywane były systemem każdy z każdym. Wiedząc, że piłka nożna to sport drużynowy, który dzięki systematyce i pracy w grupie daje wymierne efekty, nasi adepci po raz kolejny udowodnili, że sumiennie podchodzą do pracy na treningach, które przekładają się na grę w turniejach. Wszyscy uczestnicy turniejów w Jaśle otrzymali pamiątkowe medale oraz darmowy wstęp na basen kryty lub lodowisko.

Wyniki naszych chłopców:
– rocznik 2002 – V miejsce,
– rocznik 2004 – IV miejsce,
– rocznik 2006 – III miejsce.

W dniach 9 – 11 lutego nasi zawodnicy uczestniczyli w turniejach organizowanych przez MOSiR Dukla. W poniedziałek 9 lutego turniej rozegrali chłopcy z roczników 2006 i młodsi, we wtorek 10 lutego swoje umiejętności zaprezentowali chłopcy z roczników 2004 i 2005, w środę 11 lutego – z rocznika 2002 i młodsi. W turniejach tych uczestniczyło po 10 drużyn podzielonych na dwie grupy.

Wyniki naszych drużyn:
– rocznik 2006 – IV miejsce,
– rocznik 2004 – VIII miejsce,
– rocznik 2002 – VII miejsce.

W turniejach tych wzięli udział wszyscy trenujący w szkółce, którym pozwolił na to stan zdrowia. Chłopcy z rocznika 2006 przegrali mecz półfinałowy po rzutach karnych, co zamknęło im drogę do finału. Mimo że drużyna z rocznika 2004 zajęła dosyć odległe miejsce (dwa nieznacznie przegrane mecze po 1–2), to eksplodował talent Dominika Romanka, który zdobył tytuł króla strzelców. W kategorii rocznika 2002 graliśmy rocznikiem 2003 i 2004, gdyż są to najstarsze roczniki trenujące u nas. Cieszą nas wygrane mecze z MOSiR Dukla, Aktiv-Pro Rymanów, Ekoballem Sanok, oraz remisy z AP Jasło, UKS 6 Jasło czy, Bardomed-em Krosno.

Wielkie podziękowania dla rodziców za transport oraz doping.

Pracowite ferie...
Pracowite ferie UKS „TEMPO” Nienaszów Pracowite ferie UKS „TEMPO” Nienaszów
Pracowite ferie...
Pracowite ferie UKS „TEMPO” Nienaszów Pracowite ferie UKS „TEMPO” Nienaszów
Pracowite ferie...
Pracowite ferie UKS „TEMPO” Nienaszów Pracowite ferie UKS „TEMPO” Nienaszów
Pracowite ferie...
Pracowite ferie UKS „TEMPO” Nienaszów Pracowite ferie UKS „TEMPO” Nienaszów
Pracowite ferie...
Pracowite ferie UKS „TEMPO” Nienaszów Pracowite ferie UKS „TEMPO” Nienaszów
Pracowite ferie...
Pracowite ferie UKS „TEMPO” Nienaszów Pracowite ferie UKS „TEMPO” Nienaszów
Pracowite ferie...
Pracowite ferie UKS „TEMPO” Nienaszów Pracowite ferie UKS „TEMPO” Nienaszów
Pracowite ferie...
Pracowite ferie UKS „TEMPO” Nienaszów Pracowite ferie UKS „TEMPO” Nienaszów
Pracowite ferie...
Pracowite ferie UKS „TEMPO” Nienaszów Pracowite ferie UKS „TEMPO” Nienaszów

 

IV miejsce UKS TEMPO Nienaszów w XV turnieju halowym o Puchar Prezesa Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Janusza Przetacznika

W sobotę 17.01.2015 r. odbył się w Jaśle XV turniej halowy o Puchar Prezesa Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Janusza Przetacznika dla rocznika 2006. W turnieju zagrało 7 drużyn systemem każdy z każdym. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła drużyna UKS 6 Jasło. Drugie miejsce zajął zespół Partizana Bardejov, a trzecie Bardomed Krosno. Turniej był bardzo wyrównany, zanotowano dużo remisów, a różnice punktowe w końcowej klasyfikacji były niewielkie. Drużyna UKS TEMPO Nienaszów zajęła 5 miejsce w turnieju.

Drużyna zanotowała jedno zwycięstwo z AP Jasło, trzy remisy z Iglopoolem Dębica, Partizanem Bardejov i MOSiR-em Brzozów oraz dwie przegrane z UKS 6 Jasło i Bardomed Krosno. Cieszy fakt, że mimo braku – z powodu chorób – dwóch podstawowych zawodników nie ustępowaliśmy innym bardziej doświadczonym drużynom. Martwią stracone bramki i punkty w końcówce turnieju, gdy zawodnikom brakowało już sił. Powodem była zbyt krótka ławka – jako jedyni graliśmy tylko z jednym rezerwowym. Pozostałe drużyny miały od 4 do 8 rezerwowych zawodników.

Apelujemy do rodziców dzieci z gminy Nowy Żmigród oraz ościennych miejscowości o wysyłanie dzieci z roczników 2003 – 2009 na treningi do naszej szkółki. Zapewniamy profesjonalne treningi, przyjazną atmosferę, letnie obozy piłkarskie, naukę odpowiedzialności, współpracy z innymi, zasad fair play, stroje sportowe i udział  w turniejach piłkarskich. W styczniu i w lutym będziemy brali udział jeszcze w 12 różnych turniejach, w tym 6 na feriach zimowych.

 

IV miejsce UKS TEMPO Nienaszów

Bezapelacyjnym zwycięstwem Tarnovii Tarnów w roczniku 2003 zakończył się drugi turniej Regamet Cup rozgrywany 04.01.2015 r. w Czarnej koło Dębicy. Drugie miejsce niespodziewanie przypadło Chemikowi Pustków, a dopiero trzecie faworyzowanemu Igloopolowi Dębica. Od samego początku rozgrywek grupowych ton rywalizacji nadawały dwie drużyny: Tarnovia i Igloopol, które bez straty punktów zajęły w nich pierwsze miejsca.

UKS „TEMPO” Nienaszów w rozgrywkach grupowych łatwo pokonuje LUKS Skrzyszów 2–0 i Czarnovie 4–0. O pierwsze miejsce w grupie zmierzyliśmy się z Igloopolem Dębica. Do połowy był to bardzo wyrównany mecz, w którym remisowaliśmy 1–1 i mieliśmy 2 stuprocentowe sytuacje na podwyższenie wyniku. Jednak, jak mówi stare piłkarskie przysłowie – niewykorzystane sytuacje się mszczą. Tak stało się i tym razem, gdyż to Igloopol strzelił nam 2 bramki i mecz przegrywamy 3–1. W półfinale przegrywamy 3–0 z najlepiej grającą technicznie drużyną Tarnovi. W meczu o 3 miejsce przyszło nam się zmierzyć ponownie z Igloopolem Dębica, który sensacyjnie przegrał z Chemikiem Pustków. Tym razem po 5 minutach wyrównanej gry pierwsza, po kontrowersyjnej sytuacji, stracona bramka podcina nam skrzydła i już do końca meczu nie potrafimy się skutecznie przeciwstawić Igloopolowi. Mecz przegrywamy 4–0.

W finale Tarnovia rozgromiła Chemika Pustków 7–0.

Był to pierwszy halowy turniej, w którym brał udział najstarszy rocznik naszej szkółki. Cieszą nas dwa wygrane w ładnym stylu mecze. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę ile pracy nas czeka, aby dorównać takim drużynom jak Igloopol czy Tarnovia.

Skład drużyny UKS „TEMPO” Nienaszów (w nawiasie ilość strzelonych bramek): Michał Gajoski (bramkarz), Szymon Sudyka (1), Sławomir Baran, Bartosz Pikul, Dominik Romanek (2), Marcel Rieger (1), Miłosz Gierlasiński (3), Dawid Gierlasiński i Fabian Gromkiewicz. Trener − Bogusław Hućko.

Dziękujemy rodzicom za liczny udział i doping oraz zorganizowanie transportu i poczęstunku po turnieju.

 

UKS "TEMPO" Nienaszów na Memoriale im. M. Kumorkiewicza

mem

Sukcesem zakończył się udział drużyny UKS „TEMPO” Nienaszów w V Piłkarskim Memoriale im. M. Kumorkiewicza, który odbył się w niedzielę 14 września 2014 r. na boiskach Glinika Gorlice. Nasza drużyna z rocznika 2006 po raz kolejny pokazała, że można na nią liczyć. Cztery zdecydowane zwycięstwa i jedna nieznaczna przegrana to bilans naszych spotkań w turnieju, w którym nie prowadzona była klasyfikacja końcowa.

Pierwszy mecz gramy z Glinikiem Gorlice III. To najsłabsza drużyna turnieju, z którą odnosimy najwyższe zwycięstwo 10:0. Drugi mecz to również nasza dominacja nad drużyną Tarnowskiej Akademii Piłkarskiej i pewne zwycięstwo 4:2. Następny mecz gramy z pierwszą drużyną Glinika Gorlice. Od początku meczu u naszych chłopców występują objawy zmęczenia. Nasze ataki kończą się niecelnymi strzałami lub piłka zatrzymuje się na poprzeczce. Przeciwnicy na 3 minuty przed końcem meczu oddają pierwszy celny strzał na bramkę i zdobywają jedynego gola w meczu. Pomimo dobrej gry przegrywamy 0:1. Następne mecze gramy po obiedzie. Wzmocnieni i wypoczęci pewnie wygrywamy dwa kolejne mecze z Dębicką Akademią Piłkarską 5:0 i Glinikiem Gorlice II 6:1.

Należy podkreślić że we wszystkich wygranych meczach scenariusz był podobny. Na początku meczu strzelaliśmy kilka bramek, a potem na boisku pojawiali się młodsi zmiennicy, którzy dzielnie radzili sobie ze starszymi kolegami.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Julia Laskoś – bramkarz, Kacper Laskoś, Szczepan Tomasik, Konrad Gołąb, Maciej Pietruś, Mateusz Miśkowicz, Maja Miśkowicz, Radosław Majka, Mikołaj Dziadosz i Kacper Pikul.

 

Otwieramy się na potrzeby innych

Jedną z podstawowych oznak pełnego człowieczeństwa jest umiejętność wychodzenia poza obręb własnych potrzeb oraz chęć dzielenia się z innymi dobrami duchowymi i materialnymi. Zarówno w Polsce jak i na świecie działa cały szereg organizacji, których celem jest pomoc potrzebującym. Można by tu wspomnieć chociażby Polski Czerwony Krzyż (PCK), Polską Akcję Humanitarną (PAH) czy też światową organizację humanitarną będąca częścią systemu ONZ – United Nations International Children’s Emergency Fund (UNICEF) z główną siedzibą w Nowym Jorku.

Szkoły jako placówki dydaktyczno-wychowawcze promując zachowania prospołeczne bardzo często podejmują współpracę z nimi. Wiele szkół, również z terenu Gminy Nowy Żmigród, będąc członkami PCK aktywnie działa na rzecz tej organizacji jak i innych, odpowiadając na różne apele z ich  strony.

Także Zespół Szkół w Nienaszowie propagując ideę wolontariatu wśród swoich uczniów, włączył się w kilka akcji. Pierwsza w tym roku, trwająca od 18 do 31 października, była odpowiedzią czteroosobowej grupki gimnazjalistek klasy II: P. Kulisz, D. Gruszki, S. Machowskiej i P. Szymańskiej na apel pani Janiny Ochojskiej, która we wrześniowym programie TVP1 A. Młynarkiej  „Świat się kręci” prosiła o pomoc dla ofiar konfliktu w Syrii, w szczególności dla dzieci i dorosłych cierpiących na chorobę zwaną leiszmaniozą. Nieleczona zwykle prowadzi do śmierci – zwłaszcza u dzieci, których układ odpornościowy jest jeszcze słabo rozwinięty. Dlatego też pod okiem opiekunów SK PCK: p. O. Idzik i p. J. Baciak wspomniane uczennice w ramach projektu gimnazjalnego najpierw nawiązały kontakt z warszawską siedzibą PAH-u, uzyskując przy tym niezbędną wiedzę na temat, a następnie opracowały ulotki, wykonały plakaty i przeprowadziły akcję informacyjną na terenie szkoły pod hasłem: Syria w potrzebie! Zostań aniołem – uratuj ludzkie życie! Ponieważ przekaz był jasny: 2 zł – zakup jednej szczepionki, wielu członków naszej społeczności zarówno indywidualnie, jak również całymi klasami przekazywali swoje datki na ten cel.

Zebraną kwotę dziewczyny przekazały na konto Polskiej Akcji Humanitarnej w Warszawie i spotkały się z dużą życzliwością z jej strony – podziękowania na piśmie oraz możliwość wideo rozmowy z jej liderem – p. Janiną Ochojską. Pozwoliłam sobie przywołać tę reakcję pełną życzliwości, gdyż jest to wspaniały czynnik motywujący do dalszego działania, a także uzmysławiający, że każdy – niezależnie od miejsca zamieszkania czy aktualnego zajęcia – zawsze może nieść pomoc. Wystarczą tylko trochę dobrej woli oraz determinacja w działaniu!

Dużą determinacją wykazali się również członkowie szkolnego koła PCK, którzy z kolei zgłaszając się do XXII edycji ogólnopolskiego konkursu promującego zdrowy styl życia, w dniach: 25 – 29 listopada przeprowadzili pod tym kątem tygodniową akcję na ternie szkoły dla wszystkich uczniów. Dzięki dużemu zaangażowaniu ze strony opiekunów, uczniów, ich rodziców i życzliwości pana dyrektora – Z. Brocławika udało się potraktować temat bardzo szeroko: począwszy od zdrowego odżywiania poprzez szkolenia z zakresu pierwszej pomocy i profilaktyczne badanie ciśnienia krwi wśród gimnazjalistów, wykonane przez szkolną higienistkę – p. Janinę Niziołek. I tak we wtorek ok. 150 uczniów mogło skorzystać z gorącego kubka kakao; w środę ze świeżych owoców, zdrowych przekąsek w postaci różnych nasion czy szaszłyków wykonanych z suszonych owoców, a w czwartek zaserwowano sok z przetartych na świeżo owoców i „szwedzki stół” z domowych produktów.  


Równolegle w czwartek i piątek dla klasy IV i VI szkoły podstawowej prowadzone były przez uczennice II klasy gimnazjalnej – członkinie SK PCK, szkolenia z zakresu pierwszej pomocy pod okiem pani  J. Baciak.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za otwarcie się na potrzeby innych oraz za aktywny udział w prowadzonych akcjach i szerzenie idei wolontariatu.

 

Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Nienaszowie
Literatura i sztuka w obronie polskości
– 95 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

W tym roku szkolnym nasza placówka realizując treści w zakresie wychowania patriotycznego, a także uwzględniając inicjatywy rządu RP i władz lokalnych, mających na celu podniesienie rangi obchodów Święta Niepodległości m.in. poprzez aktywny udział w lokalnych uroczystościach wielu pokoleń Polaków, dnia 13 listopada bieżącego roku zorganizowała spotkanie patriotyczne zarówno dla uczniów szkoły, jak i ich rodziców.

Uczestnicy spotkania mieli nie tylko możliwość prześledzenia roli jaką literatura i sztuka odegrała w obronie polskości na przestrzeni dziejów, ale także śpiewając wspólnie z młodzieżą pieśni żołnierskie i patriotyczne, w sposób czynny włączyć się w przeżywanie ważnych momentów dla historii naszego narodu. 

Myślę, że taka postawa Rodziców – pełna otwartości i zaangażowania w bieżące sprawy szkoły, swojego środowiska, aprobata dla wartości wysokich, do których niewątpliwie należy wolność, była dla dzieci najlepszą lekcją patriotyzmu, bo nie słowa, lecz czyny przekonują. Dlatego szczególny ukłon kieruję w stronę tych, którzy rozumieją te kwestię i swoją postawą ją potwierdzają.

 

 

Puchar Wójta wręczony!

W środę12 czerwca 2013 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Nienaszowie odbył się turniej piłki nożnej chłopców „O PUCHAR WÓJTA GMINY NOWY ŻMIGRÓD”. Zawody zostały rozegrane w ramach obchodów Gminnego Dnia Dziecka. Ze względu na nienajlepszą pogodę, mecze zamiast na stadionie, rozegrano w sali gimnastycznej. Do turnieju zgłosiło się 4 drużyny (rocznik 2003 i młodsi), które rywalizowały na zasadzie „każdy z każdym”.

Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce: drużyna SP w Makowiskach
II miejsce: pierwsza drużyna SP w Nienaszowie
III miejsce: drużyna SP w Łężynach
IV miejsce: druga drużyna SP w Nienaszowie.

Najlepszym zawodnikiem zawodów wybrany został Miłosz Gierlasiński − uczeń III klasy SP w Nienaszowie.

W imieniu Wójta Gminy Nowy Żmigród, dyrektor ZS w Nienaszowie wręczył drużynom puchary, piłki, dyplomy, nagrody książkowe oraz słodycze ufundowane przez Wójta Gminy Pana Krzysztofa Augustyna. Podziękował trenerom i złożył gratulacje najlepszym.

Warto wspomnieć, iż te zawody kończą sezon wielu imprez sportowych organizowanych przez ZS w Nienaszowie.

Już dziś zapraszamy do Nienaszowa w następnym sezonie sportowym.

 

Festyn Rodzinny w Nienaszowie 

W niedzielę 26 maja przy Zespole Szkół w Nienaszowie odbył się „Festyn Rodzinny” połączony z gminnym dniem dziecka. Organizatorem był Dyrektor Zespołu Szkół przy współpracy z Radą Rodziców. Na dzieciaki czekała masa atrakcji i nagród.

Całość rozpoczęła się rozgrywkami dla gimnazjów z gmin Nowy Żmigród i Krempna, w piłce nożnej o puchar Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego Dariusza Sobieraja. Po czterech godzinach rozgrywek zwyciężyło gimnazjum z Łężyn, a kolejne miejsca zajęły po kolei gimnazja z: Nowego Żmigrodu, Nienaszowa, Krempnej i Kątów.

Zawodnicy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo wybrano króla strzelców, najlepszego bramkarza i zawodnika turnieju.

Po zakończeniu turnieju na placu przed szkołą na dzieci czekało wiele konkursów z nagrodami. Organizatorzy rozdali ponad 200 paczek ze słodyczami, które udało im się pozyskać od sponsorów. Uczniowie przygotowali też część artystyczną dla swoich mam, bo w tym dniu przypadało ich święto.

Po występach dzieci na scenie pojawił się raper i producent DPD, który rozgrzał Żmigrodzką publiczność, a jego premierowy numer pod nazwą „Łapiemy Słońce” przyciągnął słoneczną pogodę do Nienaszowa.

Po występie DPD zabawę taneczną prowadził zespół TAURA.

Festyn, mimo porannych opadów deszczu, przyciągnął wiele osób, a mógł się odbyć dzięki życzliwości sponsorów, którymi byli: Dariusz Sobieraj – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Franciszek Miśkowicz – Wicestarosta Jasielski, Wójt Gminy Nowy Żmigród, Rafineria Jedlicze, Zajazd pod Małym Laskiem, Masarnia z Nowego Żmigrodu, Dyrektor GOK-u, Sklep odzieżowy „KUBUŚ” oraz Sklep meblowy „MASTER”.

 

Akcja "Młody Nobel" - piknik naukowy w Nienaszowie

Pikniki Edukacyjne to element  trzeciej edycji akcji „Młody Nobel” – kampanii edukacyjnej, która pokazuje dzieciom i młodzieży, że nauka, a w szczególności nauki ścisłe mogą być pasjonujące. Akcję prowadzą: Fundacja Rozwoju Wolontariatu (realizator programu PROJEKTOR – wolontariat studencki) oraz Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Przedsięwzięciu patronuje Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. III edycja programu to m.in. pięć pikników w województwie podkarpackim – jeden z nich odbył się 9 czerwca w Zespole Szkół w Nienaszowie.

Wolontariusze z rzeszowskich uczelni zorganizowali w tym dniu pokazy z: fizyki, chemii, biologii, pierwszej pomocy i robotyki. Uczestnicy pikniku mogli nie tylko obserwować wiele fascynujących zjawisk, ale również samodzielnie wziąć udział w przeprowadzanych eksperymentach. W ramach pokazów naukowych można było dowiedzieć się m.in. czym jest suchy lód, ciekły azot, jak działają zmysły, jak udzielać pierwszej pomocy i jak działa defibrylator. Były także pokazy umiejętności robotów.

 

Pikniki Edukacyjne pomagają zrozumieć nie tylko podstawowe prawa nauki, ale także najnowsze odkrycia. Teraz nie tylko można o tym przeczytać czy obejrzeć w telewizji, ale także samemu spróbować naukowych eksperymentów, na własne oczy przekonać się, jak działają prawa nauki, samemu zmieniać warunki eksperymentów i obserwować tego skutki.

Efekty poprzednich kampanii możemy przedstawić statystycznie – jednak będą to tylko liczby, ważniejszym wymiarem jest dla nas fakt, że dzieci i młodzież na nowo odkrywają w sobie fascynację nauką –  powiedział Kamil Wrzos, Regionalny Koordynator Programu PROJEKTOR – wolontariat studencki.

 

 ZAWODY

Zespół Szkół w Nienaszowie od dwóch  lat, czyli od otwarcia sali gimnastycznej jest organizatorem wielu zawodów sportowych. Są to:
-  gminne zawody w halową piłkę nożną w kategorii chłopców i dziewcząt klas IV,
-  gminne zawody w halową piłkę nożną w kategorii chłopców i dziewcząt klas VI,
-  gminne gimnazjalne zawody w halową piłkę nożną w kategorii chłopców i dziewcząt,
-  gminne gimnazjalne zawody w piłkę siatkową w kategorii chłopców i dziewcząt,
-  międzygminny gimnazjalny turniej piłki siatkowej chłopców „O PUCHAR WÓJTA GMINY  NOWY ŻMIGRÓD”.    

 

GMINNE ZAWODY W HALOWĄ PIŁKĘ NOŻNĄ W KATEGORII CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT KLAS VI 

Zawody klas VI odbyły się 17 stycznia. Również w tej kategorii wiekowej Nienaszów okazał się bezkonkurencyjny i zwyciężył w klasyfikacji dziewcząt i chłopców. Do zawodów dziewcząt zgłosiły się 3, a chłopców 5 szkół.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
Klasyfikacja dziewcząt:
1.  Nienaszów − 6 pkt       14-2
2.  Łężyny − 3 pkt        5-9
3.  Makowiska − 0 pkt       2-10

Najlepszą zawodniczką została Weronika Dubis z Nienaszowa, a najlepszą bramkarką Dżesika Biernacka z Łężyn.

Klasyfikacja chłopców:
1.  Nienaszów −12 pkt      26-1
2.  Łężyny − 9 pkt      25-10
3.  Nowy Żmigród −6 pkt      11-11
4.  Łysa Góra − 3 pkt      15-20
5.  Makowiska − 0 pkt        3-38

Najlepszym piłkarzem został Norbert Sajdak, a najlepszym bramkarzem Arkadiusz Majka - obaj z Nienaszowa.

 

ZAWODY W HALOWĄ PIŁKĘ NOŻNĄ KLAS IV 

W listopadzie w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Nienaszowie odbyły się zawody w halową piłkę nożną klas IV dla Szkół Podstawowych z terenu gminy Nowy Żmigród. Do turnieju dziewcząt zgłosiły się tylko dwie szkoły: SP Nienaszów i SP Łężyny. W ich bezpośrednim pojedynku padł bezbramkowy remis i o zwycięstwie musiały decydować rzuty karne, które lepiej egzekwowały uczennice z Nienaszowa, zwyciężając 3-2. Najlepszą zawodniczką turnieju została Kasia Misiołek z Nienaszowa, a najlepszą bramkarką Patrycja Mastaj z Łężyn.

W kategorii chłopców o zwycięstwo rywalizowali reprezentanci Szkół Podstawowych z Nowego Żmigrodu, Makowisk, Łężyn oraz Nienaszowa.

Turniej przeprowadzono systemem każdy z każdym. Końcowa kolejność przedstawia się następująco:
1.  Nienaszów − 9 pkt      13-2
2.  Nowy Żmigród − 6 pkt       9-7
3.  Łężyny − 3 pkt      3-7
4.  Makowiska − 0 pkt       2-11

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Arkadiusz Majka z Nienaszowa, a najlepszym bramkarzem Szymon Dziadosz z Nowego Żmigrodu.

 

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy