^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Zatrzymaj się na chwilę, odetchnij pięknem świata.
Zatrzymaj się na chwilę, zauważ swego brata.
Zatrzymaj się na chwilę, nad tym co w sercu kryjesz.
Zatrzymaj się na chwilę, i pomyśl po co żyjesz.

Słowa piosenki religijnej pt. Zatrzymaj się na chwilę stały się mottem przedstawienia, które w przede dniu Świąt Bożego Narodzenia tj. 21 grudnia 2018 roku odbyło się w Szkole Podstawowej w Łężynach.

W pierwszej części wystąpili uczniowie oddziału przedszkolnego pod opieką pani Zofii Blezień, którzy zaprezentowali tradycyjne jasełka, nakazujące cud betlejemskiej nocy. Najmłodsi uczniowie spisali się znakomicie w swoich rolach. W starannie przygotowanej szopce nad Dzieciątkiem czuwała Maryja z Józefem i aniołowie. Pokłon Panu przybyli oddać pastuszkowie, trzej królowie i grupka uczniów w strojach krakowskich.

W drugiej części wystąpili starsi uczniowie, którzy pokazali komercyjne święta, oraz nas − współczesnych chrześcijan, powoli zatracających sens najpiękniejszych świąt w roku. Chrześcijan, którzy w pogoni za pieniądzem i modą rezygnują ze wspólnych rodzinnych spotkań, popadają w szał zakupów, ulegając magii reklamy, bo nikt dziś nie ma czasu, każdy goni szczęście, na później zostawia to, co najważniejsze. A przecież Syn Boży choć urodził się jako człowiek ponad dwa tysiące lat temu, nadal żyje wśród nas i pragnie nieustannie rodzić się w naszych sercach, domach i relacjach z innymi. Od nas zależy, jak długo będzie trwało Boże Narodzenie, jeden dzień, dwa, albo tylko jedną noc − brzmiało przesłanie Maryi, która pod choinkę przyniosła nam wiarę, ofiarność, dobroć, życzliwość, nadzieję i miłość. Wraz z bezcennymi prezentami popłynęły świąteczne życzenia:

Niech każdy dzień będzie Bożym Narodzeniem:
szczerym uśmiechem i serdecznym słowem,
dłonią gotową by pomóc każdemu,
słowem „przepraszam” i „wybaczam”,
obecnością przy najbliższych i tych, którzy nie mają przyjaciół,
sercem, które kocha i przyjmuje miłość,
sercem, w którym żyje Bóg.

Świąteczna i refleksyjna atmosfera zapoczątkowana na scenie, trwała jeszcze podczas wigilijnych spotkań, które po występach odbywały się w poszczególnych klasach.

Nasza szkolna rodzina mogła uroczyście przeżyć Boże Narodzenie dzięki zaangażowaniu wielu osób. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zjednoczyli się we wspólnym działaniu. Dziękujemy uczniom za występ, rodzicom za przygotowanie strojów na szkolne przedstawienie, panu Markowi Spólnikowi za wybudowanie szopki, a także wszystkim tym, którzy przygotowywali wigilijne potrawy. To namacalny przykład, jak dobro rodzi się w nas samych każdego dnia.

Jedną małą chwilę zawsze znaleźć możesz
Odejść z gwaru życia, spojrzeć w serce Boże.

Dorota Bułka

BN1

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy

Informacje o wyłączeniach prądu

  • Informacje o wyłączeniach prądu

Jakość powietrza

  • Jakość powietrza