^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


slide29

Z wielką radością przyjęliśmy informację, że projekt konkursowy zgłoszony przez Szkołę Podstawową w Łężynach został doceniony przez Narodowy Bank Polski i znalazł się na liście stu najlepszych projektów na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs przebiega pod hasłem MY POLACY NIEPODLEGLI, PRZEDSIĘBIORCZY.

W okresie od 1.10.2018 r. do 31.12.2018 r. Szkoła Podstawowa w Łężynach będzie realizować projekt pt. „Siła pieniądza – Władysław Grabski i reforma walutowa” autorstwa pani Anny Szajnickiej i pani Doroty Bułki. Projekt zakłada natępujące działania: powołanie Szkolnego Banku Pomysłów realizującego cotygodniowe warsztaty z edukacji finansowej, przygotowanie szkolnej audycji radiowej o reformie walutowej Grabskiego; wirtualną wycieczkę po Centrum Pieniądza im. S. Skrzypka; spotkania z numizmatykami, pracownikami banku i lokalnymi przedsiębiorcami. W ramach konkursu zostaną również przeprowadzone liczne konkursy m. in.na projekt własnego banknotu, komiks o historii pieniądza, biznesowy quiz oraz konkurs na rodzinny biznesplan.

Zadanie konkursowe ogłoszone przez Narodowy Bank Polski polegało na opracowaniu i organizacji wydarzenia szkolnego poświęconego popularyzacji największych polskich osiągnięć ekonomicznych i gospodarczych po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Organizator konkursu pragnie, aby innowacyjne rozwiązania, które przyczyniły się do gospodarczego rozwoju Polski, przejawy przedsiębiorczości, wynalazki i kluczowe inwestycje, o których musimy pamiętać, stały się źródłem inspirującej wiedzy dla młodego pokolenia, a jednoczesnie były doskonałą okazją do przygotowania niekonwencjonalnych, budzących zainteresowanie uczniów obchodów Święta Niepodległości.

Konkurs został objęty honorowy patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Jego założenia wpisują się w obchody „Roku dla Niepodległej”.

My Polacy Theme

Dorota Bulka

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy

Informacje o wyłączeniach prądu

  • Informacje o wyłączeniach prądu