^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


narty2017 1W tym roku białe ferie można było spędzić nie tylko w górach. Pogoda dopisała, a 54 uczniów gimnazjów z terenu gminy skorzystało z 2-dniowego kursu narciarskiego zorganizowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie.

Na stoku narciarskim Mareszka w Świątkowej Wielkiej prowadzona była nauka oraz doskonalenie jazdy na nartach. Zajęcia – w wymiarze około 6–7 godzin dziennie (łącznie z transportem) prowadzone były przez wykwalifikowaną kadrę. W ramach akcji organizatorzy zapewnili uczestnikom transport tam i z powrotem, opiekę wychowawców oraz instruktorów narciarstwa, wypożyczenie sprzętu narciarskiego, ubezpieczenie oraz ciepły posiłek i gorącą herbatę.

Rodzice dzieci zakwalifikowanych do udziału w akcji nie ponosili żadnych kosztów. Zajęcia w całości sfinansowane zostały z budżetu gminy w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2017. Ich celem było upowszechniane aktywnych form spędzania wolnego czasu.

narty2017 2

narty2017 3

narty2017 6

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy